Stadion Ośrodka Biathlonowego
w Kościelisku-Kirach

 

Stadion biathlonowy w Kościelisku-Kirach powstał w latach 60. XX wieku na polanie na Groniu. W ostatnim czasie przeszedł długo wyczekiwaną modernizację.

Stadion wraz z trasami narciarskimi będzie wchodził w skład Narodowego Centrum Rekreacyjnego. Trasy biegowe (letnie i zimowe) liczą długość 8 km i częściowo przebiegają przez teren należący do Tatrzańskiego Parku Narodowego. W ramach inwestycji wybudowano nowe mury oporowe tras, odwodnienie, a na stadionie ułożono nową murawę.

Obiekt, jak i trasy zostały dokładnie oświetlone, dzięki temu treningi możliwe są również po zmierzchu, a w przyszłości będą mogły się tam odbywać wielkie międzynarodowe imprezy zatwierdzone m.in. przez Międzynarodową Unię Biathlonu (IBU). Obiekt w Kirach stał się miejscem chętnie odwiedzanym przez całe rodziny, w którym przez cały rok będzie można biegać i aktywnie spędzać czas.

W ramach inwestycji ROSA zamontowała 239 anodowanych słupów aluminiowych z wysięgnikami w kolorze inox wraz z oprawami ISKRA LED oraz 5 anodowanych słupów aluminiowych wraz z oprawami ARTEMIS LED.

Kolejne realizacje