Uniwersytet Artystyczny
w Poznaniu

Architekt: Autorami koncepcji rozbudowy są architekci Hanna Leszczyńska, Maciej Werc i Michał Pawłowski. Projekt wnętrz i aranżacji dziedzińca przygotowała pracownia NMS architekci, Natalia i Mikołaj Stępień.

To inwestycja, która polegała na rewitalizacji i przebudowie istniejącego zespołu budynków u zbiegu Alei Marcinkowskiego i ulicy 23 Lutego, w zabytkowym śródmieściu Poznania, w bliskim sąsiedztwie Starego Rynku, Placu Wolności i Muzeum Narodowego. Nowy budynek  B oraz  Pawilon Rzeźby o łącznej powierzchni prawie 6 tys. m2 mieszczą sale dydaktyczno – ćwiczeniowe i specjalistyczne pracownie. Zadaszony świetlikiem wewnętrzny dziedziniec budynku B o wysokości czterech kondygnacji służy organizacji ekspozycji przestrzennych oraz działań multimedialnych.

Parking zastąpiono przestrzenią rekreacyjno-wystawienniczą z nową nawierzchnią, siedzeniami i zielenią.

USŁUGI:

Anodowanie paneli elewacji zewnętrznej z siatki cięto ciągnionej w kolorze grafitowym oraz anodowanie siatek cięto-ciągnionych wykorzystanych jako sufity podwieszane we wnętrzu budynku, w kolorze grafitowym z satynowaniem (bez wybłyszczania).

Suma anodowanych paneli o zróżnicowanych rozmiarach w przypadku elewacji odpowiada łącznej powierzchni prawie 1 200 m2 oraz blisko 300 m2 sufitów podwieszanych.

Projekt jest przykładem zastosowania grafitowego koloru eloksalacji (anodowania) aluminium, który jako jeden z kolorów interferencyjnych wykonywany jest w Polsce tylko w firmie ROSA.

Kolejne realizacje