Bonarka City Center w Krakowie

Architekt: Projekt koncepcji architektonicznej - BOSE International Planning and Architecture, przygotowanie projektu architektonicznego: IBM Asymetria, Biuro Rozwoju Krakowa, NIRAS, ARCADE.

Wielofunkcyjne centrum miejskie Bonarka City Center powstało na poprzemysłowym terenie Krakowa, w miejscu dawnych Zakładów Chemicznych oraz wsi Bonarka. BCC jest współczesną wizją polskich, wielkomiejskich pasaży handlowych z przełomu XIX i XX wieku. Budynki wykonano z wysokiej jakości naturalnych surowców: kamienia, drewna i szkła. Ich fasady i elewacje przypominają przemysłową przeszłość terenu.

Wykorzystane w projekcie oświetlenie firmy ROSA jest symptomem przeobrażeń obiektu. Wyraziście koresponduje z nowoczesnym wymiarem obecnej Bonarki. Nie odnosi się do historycznego rodowodu, a do odnowionej wersji obiektu. Jest znakiem współczesności w zrewitalizowanej przestrzeni architektonicznej.

W sercu Centrum, w otoczeniu nowoczesnego kompleksu biurowego Bonarka B4B użyto opraw ulicznych URSA LED 60 o nowoczesnej formie, w standardowym kolorze anodowania inox/czarny zamontowanych na słupach aluminiowych SAL-DL 1 i wysięgnikach WN1-180, WN2-180 poanodowanych na czarno oraz aluminiowych zestawów oświetleniowych CUT LED 48, anodowanych na życzenie klienta w jednolicie czarnym kolorze i w kolorze inox. Zestawy w standardzie zabezpieczone są elastomerem.

Kolejne realizacje